top of page

Українські наукові організації в Торонто

Понад 25 відсотків усіх українців Канади мешкають в Онтаріо. Тож не дивно, що Торонто, де розташовані одні з найкращих університетів і коледжів країни, став важливим науковим та освітнім центром україністики в Канаді. З середини ХХ століття тут активно працюють декілька престижних наукових організацій і товариств, що займаються українознавством.

У Торонто найвідомішою організацією з вивчення України є Інститут Св. Володимира . Заснований у 1961 році, SVI є самоорганізованим центром громади, який пропонує житло для українських студентів, які навчаються у вищих навчальних закладах; проводить мистецькі вистави, семінари, лекції та інші культурні програми, пов’язані з Україною та її діаспорою. У приміщенні Інституту також працює Українсько-канадський науково-документаційний центр, який зберігає матеріали, що документують історію та культуру українців у Канаді та за її межами.

 

Важливим для розвитку наукових, освітніх та культурних ініціатив є освітній фонд Петра Яцика . З 1986 року фонд займається створенням та підтримкою українознавчих програм у навчальних закладах Канади, США та за кордоном. Одним з таких освітніх проєктів Фонду Програма вивчення України імені Петра Яцика при Торонтському університеті.

 

Канадська фундація українських студій, активно фінансує дослідження, програми та публікації по всій Канаді.

 

Канадський інститут преси українських студій (КІУС) також має штаб-квартиру в Торонто. Вони публікують нові та оригінальні наукові дослідження про Україну паралельно з англійськими перекладами старих праць.  

 

У 1980 році Університет Торонто відкрив першу в Канаді кафедру українознавства . Окрім допомоги у розробці програм бакалаврату та магістратури з українознавства, Українська кафедра працює над організацією та популяризацією конференцій та стипендій, пов’язаних із вивченням України. 


І нарешті, не менш важливою є потужна програма українознавства в Університеті Торонто  при Факультеті слов'янських мов та літератур. Студенти бакалаврату, магістратури та аспірантури можуть вивчати курси з української літератури, мови та історії.

ef.jpg
Picture1.png
bottom of page